Rolfing

A fascia a jó testtartás szervrendszere…” Ida Rolf (1896 – 1979)

A ROLFING® KONCEPCIÓJA

A Rolfing® célja, hogy helyreállítása a test statikáját az izmok és a fascia kezelése által. Ezt “strukturális integrációnak” nevezték el.

A Rolfing® a fascia plasztikus tulajdonságát használja ki, vagyis azt, hogy a fascia jól alkalmazkodik az őt ért ingerekhez.

A Rolfing® kezelés a testtartás állásban és járás közbeni elemzésével kezdődik. Ezen elemzéseket alapul véve a terapeuta egy mély kötőszöveti kezeléssel kezdi a terápiát. Ez a szövetekre gyakorolt manuális technika a fasciális rendszer lazulását idézi elő, és mindezek együttes eredménye végül a jó testtartás. A kezelések kiegészíthetők  pl. BLACKROLL®-al végzett fascia kezelésekkel is.
A kezelések általában a testtartás és a test-érzékelés javítására céljára kifejlesztett gyakorlatokkal végződnek, amelyek mindig megfelelnek az adott foglalkozás témájának.

A cél egy optimális és rugalmas testtartás kialakítása, harmonikus mozgások megteremtése és a testérzékelés javítása.

Az egész testet általában 10 munkamenetben, egy alulról felfelé mutató koncepció szerint kezelik.

A TESTTARTÁS BEÁLLÍTÁSÁNAK LÉPÉSEI

Az első 3 foglalkozás célja a külső fascia rétegek megnyitása. A 4. Munkamenet már a mélyebb core struktúrákat kezeli. Az utolsó 3 foglalkozás pedig az újonnan átalakított struktúrák és mozgásminták integrálására összpontosít.

A Rolfing® elsősorban a preventív kezelések közé sorolható, mely nem a kóros állapotok kiküszöbölésére törekszik. A Rolfing® módszere lehetőséget nyújt arra, hogy a rossz testtartást még idejekorán kezelhessük.