FASCIA MANIPULÁCIÓ

FASCIA ÖSSZEKÖTTETÉSEK

A fascia manipuláció módszertana testünket egy olyan biomechanikus modellként ábrázolja, amelyben minden izom és fascia egy háromdimenziós hálózatot alkot. Ezen elképzelése szerint egy adott helyen tapasztalt fájdalom nem feltétlenül egyezik meg magával a fájdalmat kiváltó területtel. Gyakran a fájdalmat egy – a fájdalmas testrésztől távolabb – fellépő feszültség vált ki.

A fascia manipuláció célja, hogy feltárja a tapasztalt fájdalom hátterében húzódó fájdalmat kiváltó ponto(ka)t, és hogy megtalálja az adott fájdalmat csökkentő leghatékonyabb kezelési formát.

A mélyebb rétegekben húzódó fasciának a kezelése, amely az izmokat is körül veszi, igen jelentős, ugyanis ez a fasciális réteg idegvégződésekben igen gazdag, és a testérzékelés és a harmonikus mozgáskoordináció szempontjából fontos szerepet játszik.

A FASCIA LAZÍTÁSÁRA HASZNÁLT MASSZÁZS TECHNIKÁK

A fascia manipuláció módszertana a testen belül 14 miofasciális szegmenst különít el. Minden egyes szegmens 6 anatómiai egység összekapcsolódásából áll. Ezek lehetnek:

  • mélyen fekvő fascia
  • izmok
  • ízületek
  • alhasi erek.

A szegmensekben bekövetkező negatív irányú változások fájdalmat generálhatnak a testben, és gyakran bizonyos mozgásokhoz kapcsolódva jelentkeznek. Ezeket ellensúlyozva, a fascia manipuláció módszere mély, simító masszázs fogásokat alkalmaz, amely a miofasciális feszültségek feloldását segíti. A terapia során tehát különböző régiókat kezelnek a fájdalom eliminálására.